Oferta | Zakres Usług

MASAŻE LECZNICZE :

 

Polecamy Państwu następujące masaże:

Masaż klasyczny ręczny, który jest formą wyjściową do innych masaży i jest najbardziej popularny i w zależności od jego intensywności może być: leczniczy, pobudzający czy relaksacyjny. Masaż ten opiera się na grupach technik: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, uderzanie, wstrząsanie, wibracja, ruchy bierne. Wpływ masażu na ciało możemy podzielić na działanie lokalne (miejscowe) oraz działanie ogólne. Działanie lokalne jest to bezpośredni wpływ masażu na tkanki masowane. Natomiast wpływ ogólny jest to wpływ związany ze zmianami odruchowymi w układach: krążenia, nerwowym, wewnątrzwydzielniczym i narządach wewnętrznych. Masaż klasyczny leczniczy jest formą fizycznego, leczniczego oddziaływania na organizm ludzki w/w technikami, aby usunąć zewnętrzne i wewnętrzne objawy chorobowe. Zalecana częstotliwość to wykonanie 10 zabiegów w serii, wykonywanych codziennie. Następnie co drugi dzień z przerwą między seriami.

Masaż izometryczny to masaż klasyczny wykonywany na napiętych grupach mięśniowych lub pojedynczym napiętym mięśniu. Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami. Przed przystąpieniem do masażu należy wywołać napięcie izometryczne, po którym włókna mięśniowe kurczą się bez zmiany ich długości – pacjent sam napina mięśnie bez zmiany ich długości (bez zginania i innych ruchów mogących ten mięsień wydłużyć lub skrócić).

Masaż kontralateralny jest to masaż klasyczny, leczniczy wykonywany na odpowiedniej części kończyny zdrowej w stosunku do części kończyny chorej. Masaż ten przeprowadza się we wszystkich przypadkach, w których niemożliwe jest zastosowanie masażu na chorej kończynie, ze względu na przeciwwskazania (np.: stany zapalne, oparzenia, rozległe rany, opatrunek gipsowy, zmiany dermatologiczne). Oddziaływanie masażu na zdrową kończynę aktywizuje przepływ krwi i bodźców nerwowych za pośrednictwem skrzyżowań naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych na stronie przeciwnej w około 30%. Masaż przeprowadza się z dużą siłą (na granicy bólu) wykorzystując techniki masażu klasycznego. Ów intensywność warunkuje wystąpienie przerzutu funkcjonalnego. Dzięki jego zastosowaniu można przyspieszyć zrost kostny średnio o 2 tygodnie, co może zapobiec wielu charakterystycznym zmianom podczas długotrwałego unieruchomienia kończyny.

Masaż sportowy to masaż klasyczny podczas którego poszczególne techniki wykonuje się energicznie z dużą siłą za pomocą: rozcierania, ugniatania i oklepywania. Celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż sportowy powinien spełniać następujące funkcje: rozgrzewającą, regenerującą (powrót organizmu do stanu prawidłowego) i leczniczą.
Aby zwiększyć działanie masażu należy łączyć go z takimi zabiegami fizykalnymi jak: naświetlanie lampą Sollux, prądy diadynamiczne, ultradźwięki.
W zależności od zadań, jakie ma spełniać masaż sportowy dzieli się na: podtrzymujący, treningowy, przedstartowy, śródstartowy, postartowy.

Masaż odchudzający polecany jest osobom z dużą nadwagą ciała lub z kompleksami zbyt obfitych bioder i ud. Zabieg ten jest zwykle dość intensywny. Wskazane techniki: rozcieranie, ugniatanie, zruszanie, oklepywanie. Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii. Najczęściej przeprowadza się głęboki masaż klasyczny typu sportowego tzn. wykonywany z bardzo dużą siłą w bardzo szybkim tempie i z wykorzystaniem agresywnych technik. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.

Masaż relaksacyjny polecany jest osobom żyjącym w ciągłym stresie. Ten rodzaj masażu pobudza skórę i mięśnie, zmniejszając ich napięcie. Ponadto przywraca prawidłowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi. Spokojny i delikatny redukuje stres oraz jego skutki (ból, zaburzenia koncentracji, depresje, wycieńczenie).

Warto znaleźć choć chwilę dla siebie i uwolnić się od niejednokrotnie stresującej rzeczywistości; od napięć, bólu, nadmiernego wysiłku, przemęczenia, czego konsekwencją są stany chorobowe.

Warto też wiedzieć, ze podczas zabiegu usuwane są obumarłe komórki naskórka, poprawia się czynność wydalnicza gruczołów łojowych i potowych, polepsza się ukrwienie skóry i co najważniejsze usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii.

Zabiegi masażu powodują że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze, a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większa zdolność do pracy, szybciej się regenerują, podnosi się ich elastyczność.

Bardzo ważną role odgrywa masaż w funkcjonowaniu układu krążenia, odpowiedzialnego za odżywianie oczyszczanie naszego organizmu. Dzięki zabiegom nasze ciało jest nie tylko dobrze zaopatrzone w składniki odżywcze, ale także zostają zlikwidowane objawy zastoju krążenia oraz zanikają obrzęki. Poprawia się przepływ płynów tkankowych, dzięki temu w ciele nie są zatrzymywane złogi i toksyny, które zatruwają nasz organizm.


Masaż poprawia również odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, rozszerzają się naczynia krwionośne - dzięki temu nasze serce ma ułatwioną pracę. Zabiegi masażu mają korzystny wpływ na łagodzenie napięć i stresów, a także bólu różnego pochodzenia.

Z A P R A S Z A M Y