FIZJOTERAPIA - EWEMED – O NAS

Witam Państwa,

            Mam wielką przyjemność powitać Państwa na mojej stronie internetowej, która pozwoli przedstawić Państwu moje kompetencje zawodowe i przybliżyć drogocenne zastosowanie naturalnych metod fizykalnych w celach profilaktycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. W opisach poszczególnych terapii odnajdziecie Państwo swoje schorzenia i radzę nie zwlekajcie ze zdiagnozowaniem ich, gdyż choroba szybko przechodzi ze stanu ostrego w stan przewlekły. Warto dla zdrowia szybko reagować na ból, nie wyczekując długo na zabiegi, gdyż wykonane natychmiast pozwolą usunąć stan zapalny, zredukować ból i szybciej przywrócić sprawność fizyczną. Jestem do dyspozycji dla Państwa od poniedziałku do piątku. Jako doświadczony fizjoterapeuta i rehabilitant posiadam wiedzę w zakresie lecznictwa i rehabilitacji zdrowotnej.  Podczas bezpłatnej konsultacji, przeprowadzam dokładny wywiad medyczny na temat aktualnej dolegliwości Pacjenta i proszę jedynie o zabranie ze sobą aktualnych wyników badań obrazowych RTG, USG, KT, MRI na płycie CD lub kliszy z opisem. Jeśli są karty wypisowe ze szpitala proszę również o zabranie całej dokumentacji lekarskiej. Poprzez badania specjalistyczne zakresów ruchu, napięcia mięśniowego, zaburzeń czucia itp. mogę postawić odpowiednią diagnozę funkcjonalną czyli określić przyczynę bólu lub dysfunkcji. Dopasuję wtedy odpowiedni program do danego schorzenia i zadziałam urządzeniem leczniczo lub rehabilitacyjnie (w przypadku wcześniejszego leczenia farmakologicznego lub operacyjnego).


A teraz w skrócie coś o mnie.

W 2006 roku ukończyłam Akademię Medyczną, II Wydział Lekarski w Warszawie z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz z Oddziałem Fizjoterapii.

Praktyki zawodowe odbyłam w Klinikach Akademii Medycznej w Warszawie  na Oddziałach:kardiologii,neurochirurgii,neurologii,ortopedii/patomechaniki/traumatologii,onkolo-gii,reumatologii,  i pediatrii jak również w Oddziale Kliniki Kardiochirurgii i Oddziale Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA  w Warszawie oraz w Instytutach: kardiologii, reumatologii, gruźlicy i chorób płuc, psychiatrii i neurologii w Warszawie a także w Centrum Medycznym AVI w Warszawie, Zakładzie Usprawniania Leczniczego CSK MSWiA w Warszawie i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Oddziale Rehabilitacji, Neurochirurgii, Chirurgii, Balneoterapii w Kielcach.

  1. Praca magisterska z FIZJOTERAPII - naukowo-badawcza z oceną bardzo dobrą,  pt.: "Ocena sprawności układu oddechowego u pacjentów rehabilitowanych po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych"
  2. Praca licencjacka z FIZJOTERAPII z oceną dobrą,  pt.: "Fizjoterapia i rehabilitacja w uszkodzeniach więzadeł krzyżowych stawu kolanowego"

 

Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe:

Pełne przygotowanie zawodowe do samodzielnej pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce oraz w celach leczniczych - Uprawnienia nr Fm.98/43151/2006 Akademii Medycznej Warszawa. Posiadam również prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty o numerze 23963 stwierdzone Uchwalą Krajowej Rady Fizjoterapeutów nr 169/088/IKRF Warszawa. Posiadam prawo do diagnozowania jak również wiadomości i umiejętności niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej, planowania i kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej, kierowania zespołem terapeutycznym, organizacji i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność fizjoterapeutyczną w zakresie podstawowych procedur fizjoterapeutycznych i nauczania przedmiotów zawodowych.

Praca zawodowa

2007-11 do 2010-05 - praca w NZOZ-ach w Warszawie tj, w Centrum Rehabilitacji TYTAN i AMODENT Przychodni Lekarskiej oraz w Kielcach w Centrum Medycznym OMEGA

 

2010-05 - do nadal - Działalność gospodarcza pn. FIZJOTERAPIA-EWEMED, Kompleksowa Fizjoterapia Medyczna ul. Marii Konopnickiej 5, 25-406 Kielce w siedzibie NZOZ MEDYK (Stary Bocianek)
a od 2015-06 ze zmianą siedziby na ul. St. Wyspiańskiego 1B lokal 1, 25-409 Kielce (NOWY BOCIANEK)


Certyfikaty podyplomowe


Diagnostyka Obrazowa RTG, KT, MRI, w Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu 


Analiza Radiologiczna w Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu


Kurs koncepcji Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF 1 i PNF 2 – M. Knott Concept) CERTYFIKAT INTERNATIONAL PNF ASSOCIATION 


Kurs specjalistyczny podyplomowy Podstawy Medycyny Fizykalnej i Balneologii


CERTYFIKAT NOWOCZESNA ELEKTROTERAPIA,


CERTYFIKAT NOWOCZESNA MAGNETOTERAPIA,


CERTYFIKAT  NOWOCZESNA TERAPIA ULTRADŹWIĘKOWA W PRAKTYCE,


CERTYFIKAT NOWOCZESNA LASEROTERAPIA W PRAKTYCE,


Kurs Masaż klasyczny – profil rozszerzony DYPLOM UKOŃCZENIA KURSU MASAŻ KLASYCZNY – PROFIL ROZSZERZONY: (masaż klasyczny, masaż izometryczny, masaż kontralateralny, masaż sportowy, masaż odchudzający, masaż relaksacyjny)


Kurs Sensomotoryka, Korekcja Wad Postawy z Zastosowaniem Przyborów Thera-Band CERTYFIKAT THERA-BAND ACADEMY


Kurs Ćwiczenia Oporowe i Równoważne z Zastosowaniem Przyborów Thera-Band CERTYFIKAT THERA-BAND ACADEMY


Szkolenie fitness Swiss Ball - ćwiczeń z piłkami w TBC, ABF, PILATES
CERTYFIKAT FITNESS SWISS BALL ćwiczeń z piłkami w TBC, ABF, PILATES


Kurs Doskonalący w Zakresie Zastosowania Laserów
Biostymulacyjnych w Rehabilitacji i Ortopedii


Warsztat Pacjent Twoją inwestycją CERTYFIKAT PACJENT TWOJĄ INWESTYCJĄ


Warsztaty z zakresu statystyki i obsługi medycznej


Certyfikat z zakresu obsługi aparatu do krioterapii na ciekły azot CRYO-TELEPHANT


CERTYFIKAT Ukończenia Kursu z Kinezjotapingu (Manualny Drenaż Limfatyczny i Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa) z zastosowaniem taśm Kinezjo, Zastosowanie kinezjotapingu w sporcie i medycynie. Zastosowanie technik mięśniowej, powięziowej, więzadłowo-ścięgnowej, limfatycznej, przestrzennej i funkcjonalnej.


Szkolenia:


Terapia manualna

Dietetyka dla potrzeb Fizjoterapii

Biomechanika kliniczna i ergonomia dla Fizjoterapii

Aktywność ruchowa i adaptacyjna, sport inwalidów

Farmakologia dla potrzeb Fizjoterapii

Fizjologia bólu dla potrzeb Fizjoterapii

Metody specjalistyczne leczenia fizykalnego poprzez zastosowanie elektrody Bergoniego w galwanizacji mięśni twarzy w porażeniu nerwu twarzowego, w galwanizacji neuralgii nerwu trójdzielnego, w jonoforezie nerwu twarzowego


Problemy z kręgosłupem

Więcej

 

 

Problemy szyjne

Więcej

Stawy kolanowe

Więcej

Inne dolegliwości

Więcej